CORBY

Polonia w Corby

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Przypominamy.

Użytkownicy zarejestrowani a nie mający na swoim koncie żadnych postów, będą automatycznie usuwani po 28 dniach od chwili zarejestrowania. Spowodowane jest to troską o zachowanie prywatności Forumowiczów aktywnych. Za utrudnienia przepraszamy.

Od dnia 8.10.2011 dostęp do For "Rozmowy o wszystkim i o niczym" oraz "Rodzinnie" mają użytkownicy posiadający na swoim koncie 50 lub więcej postów.

#1 2010-04-14 20:30:12

krewetka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 5
Punktów :   

CIĄŻA I PRACA

witam wszystkich. Piszę pierwszy raz. Jestem w ciąży, ale jestem zatrudniona przez agencję. Obawiam się, że jak zgłoszę ten fakt agencji i firmie, w której pracuję to delikatnie mówiąc powiedzą mi że nie ma dla mnie pracy, czyli mnie zwolnią. Wiem, że jest to bezprawne, ale wiem też, że już tak postąpili z jedną dziewczyną, bo nie chciała pracować na stanowisku, gdzie musiałaby dźwigać ciężkie pudła i po 15 minutach odesłali ją do domu mówiąc, że nie ma dla niej pracy. Co mam zrobić, żeby "wyjść na swoje" i nie dać się oszukać. Jakie dokumenty powinnam złożyć i kiedy zgłosić ciążę. Czy w tej sytuacji pracownicy agencyjni podlegają takim samym zasadom jak zatrudnieni w firmie na umowę. Proszę jeśli ktoś jest zorientowany piszcie

Offline

 

#2 2010-04-14 23:03:49

caze

Gość

Re: CIĄŻA I PRACA

hej nieznam sie dokladnie na przepisach ale to czy Cie zostawia czy nie to zalezy od agencji i pracodawcy...
moja kolezanka robiac przez agencje w sumie klopotow nie miala, pozwolili jej pracowac jakos do 6 miesiaca czy do 7 a pozniej juz sie bali i niestety jej podziekowali..  ale nierobili jej klopotow jakis strasznych.... przeniesli na stanowisko lzejsze jak miala wczesniej....
a jakbys sie przeszla do Citizen biuro czy jak sie to pisze? tam udziela Ci wszytskich informacji o Twoich prawach.....

powodzenia

ps. w ktorym tyg juz jestes??

 

#3 2010-04-15 22:41:38

krewetka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

Dzięki caze za odpowiedź. Na pewno gdzieś się udam, żeby się dokładnie dowiedzieć. Może jeszcze ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Zatem czekam. A jestem w 5 tyg

Offline

 

#4 2010-04-16 09:22:33

karaho

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 7071
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

Oj, Krewetka, to powinnas teraz uważać i nie szarpać się za bardzo w robocie. Niestety sama nie znam przypadków ciąż u pracowników agencyjnych. Wiadomo, że kontraktowi mają wszelkie prawa, natomiast agencyjni... Cóż, zależy od agencji i od miejsca pracy.
Trzymaj się i bądź dobrej myśli

Offline

 

#5 2010-04-16 10:29:11

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

Oj, normalnie widzę że nasze forum będzie poważną konkurencją dla portalu BABYBOOM


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

#6 2010-04-16 22:24:09

krewetka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

Widzę, że wszyscy mamy podobne zdanie o "prawach" pracowników agencji. Wszystko zależy od dobrej woli przełożonych. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Póki co uważam na siebie i jeszcze nie zgłaszam ciąży. Dzięki za ciepłe słowa. Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#7 2010-04-16 22:28:35

krewetka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

A jeszcze mi się coś przypomniało. Słyszał ktoś, czy w bibliotece w Corby porad udziela jakiś prawnik Polak??? Kiedyś coś takiego obiło mi się o uszy, ale nie wiem ile w tym prawdy???

Offline

 

#8 2010-04-17 09:26:01

karaho

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 7071
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

Nie wiem nic na temat prawnika Ale porad udziela również pani Magda z Ave Polonia. W soboty od ok. 9.15 w Polskiej Szkole

Offline

 

#9 2010-04-17 10:58:07

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

A w bibliotece chyba w czwartki po południu, mogę ją zapytać ale dopiero w środę.


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

#10 2010-04-18 19:03:30

krewetka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

dzięki wszystkim za informacje Jeśli możesz Miko to zapytaj o tego prawnika. A Karaho fajnie, że napisałaś o tej Pani Magdzie. Nic o niej nie słyszałam. Bużka:)

Offline

 

#11 2010-04-28 15:55:25

miko

Fanatyk

Zarejestrowany: 2009-02-10
Posty: 9991
Punktów :   

Re: CIĄŻA I PRACA

No nie pisałam, bo Magda w Pl. utknęła z wiadomego powodu.
Magda siedzi w bibliotece każdego czwartku od 4 pm. do 6 pm. - w Corby nie ma polskich prawników, ale niektóre biura soliktorskie mają z nimi powiązania no i trzeba się bezpośrednio z nimi dogadywać.


Trzech nas w jednym ciele - anioł, diabeł i ja.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora